Aktualności

Pretius wspiera wolontariuszy

Na początku marca do warszawskiej firmy softwarowej Pretius odezwała się Fundacja Ukraina. Plan był prosty: usprawnić pracę wolontariuszy pomagającym uchodźcom zza wschodniej granicy. Działającą aplikację udało się stworzyć w rekordowym czasie (i oczywiście nieodpłatnie), a wieść o tym rozeszła się w internecie i w tym momencie Pretius wspiera już w sumie cztery organizacje niosące pomoc uchodźcom.

Członkowie Fundacji Ukraina potrzebowali rozwiązania, które pomoże z organizacją pomocy dla ukraińskich uchodźców przybywających do Wrocławia. Developerzy z zespołu Pretius Low-Code przygotowali aplikację opartą na Oracle APEX. Z jednej strony pozwala ona mieszkańcom Wrocławia zapisywać się na wolontariat i pomagać uchodźcom, a z drugiej umożliwia pracownikom Fundacji koordynację całej akcji. Co istotne, aplikacja, która była potrzebna “na już”, powstała dosłownie w kilka godzin.

Widząc, że stworzony software naprawdę pomaga, a sloty dla wolontariuszy na bieżąco się zapełniają, Pretius ogłosił na swoich social mediach, że chętnie pomoże innym organizacjom potrzebującym podobnych rozwiązań. Odzew był naprawdę duży i w tym momencie z dedykowanych, stworzonych w bardzo szybkim czasie, opartych na low-code aplikacji korzystają też trzy kolejne organizacje charytatywne: Fundacja Umbrella, UA Przystanek Grochowa i Wrocławskie Centrum Integracji. Zmienił się także charakter software’u, jego funkcjonalności: na początku wolontariusze byli potrzebni głównie “w terenie” (np. na dworcach), ale teraz, kiedy rodziny ukraińskich uchodźców umieszczone zostały w mieszkaniach, hotelach czy szkołach, trzeba pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości, wesprzeć w codziennych obowiązkach czy znaleźć zajęcia dla dzieci.

Organizacji potrzebujących takiego wsparcia IT jest jednak dużo więcej. Wiele z nich opiera swoje procesy na arkuszach kalkulacyjnych, mailach i telefonach, więc dedykowane aplikacje byłyby dla nich sporą pomocą. Dlatego Pretius myśli aktualnie nad stworzeniem jednego, uniwersalnego i ogólnodostępnego rozwiązania utrzymywanego w chmurze. Korzystać z niego mogłyby wszystkie zainteresowane organizacje charytatywne, dopasowując wszystkie funkcjonalności do swoich konkretnych potrzeb.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Pretius w tym projekcie, mogą kontaktować się z firmą pod adresem hello@pretius.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *