Aktualności

MIM Solutions walczy z dezinformacją

Model AI stworzony przez MIM Solutions będzie skutecznie walczył z antyukraińskimi treściami na Twitterze

Eksperci z MIM Solutions stworzyli model, który samodzielnie wykrywa antyukraińskie treści na Twitterze. Celem algorytmów są polskojęzyczne tweety i komentarze publikowane w ramach wojny informacyjnej prowadzonej przez zwolenników Rosji. W ten sposób system identyfikuje konta, które generują prorosyjską propagandę. MIM Solutions realizuje i upowszechnia swój projekt PRO BONO, pod hasztagiem #AIForUkraine.

„W ramach brutalnej wojny w Ukrainie, Rosja prowadzi równolegle agresywną cyberwojnę o szerokim zasięgu. Jesteśmy zdania, że trzeba wykorzystać wszystkie możliwe narzędzia, żeby wykrywać te działania propagandowe. Jako MIM Solutions tworzymy rozwiązania NLP (Natural Language Processing) oparte o głębokie sieci neuronowe, które skutecznie oznaczają takie szkodliwe treści. Mamy nadzieję, że udostępnienie kont znalezionych przez nasz monitoring umożliwi szersze zwalczenie działań propagandowych. Zachęcamy wszystkich do obserwowania naszego konta @AIForUkraine na Twitterze i wsparcia nas w reagowaniu na nieodpowiednie treści.” – powiedział Piotr Sankowski, Chief Scientific Officer w MIM Solutions.

Celem systemu ‘Algorytmy dla Ukrainy’ jest automatyczne identyfikowanie kont na Twitterze, które publikują polskojęzyczne treści o wyraźnie antyukraińskim charakterze i ich oznaczenie na dedykowanym koncie @AIForUkraine. Nasz model będzie codziennie publikował na Twitterze kilka takich kont.

Automatyczne wyszukiwanie wrogich kont odbywa się przez monitorowanie opublikowanych tweetów i ich ocenie. Same konta są typowane na podstawie całościowo udostępnionej przez nie informacji. Poziom skuteczności stworzonego modelu jest bardzo wysoki, wynosi ponad 95 procent.

O naszym projekcie można przeczytać również na stronach Dziennik Gazeta Prawna w artykule pt.: “Sztuczna inteligencja będzie walczyć z dezinformacją na Twitterze”. Zapraszamy do lektury. Cały artykuł (w języku polskim) można przeczytać tutaj – Dziennik Gazeta Prawna


O MIM Solutions
MIM Solutions stoi za skutecznymi wdrożeniami wyrafinowanych zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie i medycynie. Firma posiada jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce zespołów specjalistów w tej dziedzinie. Zespół MIM Solutions tworzy oprogramowanie oparte o uczenie maszynowe „szyte na miarę” potrzeb klientów, a także rozwija własne zaawansowane produkty. Specjalizacją MIM Solutions są systemy rekomendacyjne i predykcyjne. Siedem lat temu firma wydzieliła się z wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej założycielami są Piotr Sankowski i Piotr Wygocki.


Autor: Urszula Sankowska, COO MIM Solutions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *