Zrzutka

Dotychczasowe działania w ramach zbiórki

fot. Marcin Zieliński / marcinzielinski.com

W pierwszym tygodniu udało się zebrać ponad 620.000 zł na rzecz Fundacji Ukraina. To pozwoliło na realizację następujących działań:

🔵 Transport (7-10 transportów tygodniowo) – w sumie 180 europalet z pomocą humanitarną, taktyczną i sprzętem medycznym (medykamenty, żywność, napoje, odzież, środki higieniczne, kołdry, śpiwory;

🔵 Zakup 12 komputerów, 2 drukarko-skanerów i osprzętu do montażu infrastruktury IT (stojaki, routery, kable, agregaty);

🔵 Zakup 600 krótkofalówek i 590 kamizelek taktycznych;

🔵 Zakup sprzętu medycznego, m.in.: apteczek medycznych, środków medycznych; 

🔵 Transport dwóch aparatów rentgenowskich;

🔵 Utworzenie dwóch magazynów we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 37 (sprzęt taktyczny) i ul. Oławskiej 24 (sprzęt medyczny) we Wrocławiu. 

🔵 W ramach projektu #PolskieITdlaUkrainy udało się również stworzyć aplikację dla Konsulatu Ukrainy, która została oddana do użytku. W dalszym ciągu pracujemy nad wzmacnianiem zabezpieczeń, dzięki którym aplikacja nie ulegnie cyberatakom.W drugim tygodniu:

🟡 Wysłaliśmy transport humanitarny z pomocą medyczną, żywnością, artykułami higienicznymi i innymi niezbędnymi produktami do Winnicy, która została zbombardowana kilka dni wcześniej. Produkty zostały rozdzielone między cztery różne szpitale w mieście. Dotarliśmy też na oddział położniczy, gdzie zakupione z Waszą pomocą pampersy zostały przekazane noworodkowi.

🟡 Spakowaliśmy i wysłaliśmy 7 ciężarówek do Ukrainy. Przewieźliśmy m.in.: wyposażenie taktyczne, krótkofalówki, żywność, medykamenty, artykuły higieniczne, odzież, koce, pościel.

🟡 Dostarczyliśmy również do schronisk, karmę dla zwierząt (karma została przekazana Fundacji Ukraina jako darowizna, nie została zakupiona z zebranych środków na zrzutce. Naszym zadaniem było dostarczenie tej żywności do schronisk.).


__________________________________

fot. Marcin Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *